top of page
Çapa 1
Çapa 1
Çapa 1
Arşiv.  Evet, bu bir gelenek.
10.png

03-04-05 EYL. 2021
NESİN KÖYLERİ / ŞİRİNCE

2021

Pandemi yüzünden 2020 yılı Çek-Yat’sız geçmiş ve bizi hayli üzmüştü ama 2021 yılı tüm dertlerimizi süpürdü. Çek-Yat ‘21, Kültür İçin Alan’ın desteği ve Nesin İstasyon ortaklığında, İstasyon’un da ilk projesi olarak, Nesin Köyleri’nin kendine has mimarisi, Şirince’nin canlı ve yokuşlu sokakları ve Ege’nin zeytin ağacı temalı doğal fonunda gerçekleşti. Çek-Yat’ın telaş yüklü, bol gerilimli, drama zengini saatleri, Köy’ün büyülü ve insana her şeyi unutturan atmosferiyle birleşince, ortaya öncekilerden bir hayli farklı bir deneyim çıkmış oldu.

 

Açıkçası her Çek-Yat’ın bir öncekinden daha profesyonel, gelişmiş ve kapsamlı olduğunu gözlemliyor ve bunun mutluluğunu yaşıyorduk, fakat tüm bunların Köy ile iç içe geçmiş bir şekilde deneyimlenmesinin bu denli büyülü ve birçok açıdan umudumuzu tekrar yeşerten bir olay haline geleceğini hiçbirimiz öngörememiştik.

Filmler&Kazananlar'21

21' Films

Anılar'21

21'Memories
9.png

03-04-05 MAY. 2019
GALATA / İSTANBUL

2019

Hani zurnayı fonda çalarsınız, çalarsınız; sonra şarkı bi’ es verir ve zurna gönlünce gezinir müziğin içinde; zırt der. Çek-Yat ‘19 öyle bir yıldı işte.

 

Hem kendimizi, hem tanık olan herkesi Çek-Yat’ın potansiyeline ikna ettiğimiz, biterken oldu be dediğimiz yıldı yani. Katılımcılardan ekibimize, sponsorlarımızdan takipçilerimize herkesin yüzüne yerleşen yaratma heyecanı gözden kaçacak gibi değildi.

 

Biz susalım, sonrasını Çek-Yat ‘19 filmleri anlatsın.

Filmler&Kazananlar'19